27 Aralık 2009 Pazar

YENİ YIL YENİ UMUTLAR…
Hayatımızın rutin akışı içinde zaman zaman duraklara ihtiyaç hissederiz. Belki bir an için de olsa durup dinlenmek; yaşantımıza farklı bir yön verebilmek, zamansızlık nedeni ile sürekli ertelediklerimizi bir an önce hayata geçirebilmek adına. Belki de içimizde durgunlaşan yaşam pınarını daha aktif ve çoşkulu hale getirebilmek için. Ama neden her ne olursa olsun bu duraklar gerçekten de önemlidir. Tabii durmasını, ama hemen ardından yeni çoşkularla ve kocaman gülüşlerle başlamasını bildikten sonra.

İşte bunun için önümüzde güzel bir durak var: YENİ YIL.

Yaşadığımız tüm güzellikleri içimize sindirip, olumsuzlukları bir nefeste unutabileceğimiz ve yepyeni umutlarla merhaba diyebileceğimiz güzel bir yıl. Bu yeni yılla beraber yaşımıza bir çentik daha attığımızı, ama o nispette tecrübelerimizi katmerleştirdiğimizi düşünerek kollarımızı kocaman açalım. Yeni umutlara, yeni heyecanlara, yepyeni güzelliklere merhaba demek için; daha çok sevmek ve sevilmek, daha çok umutlanmak için…

Hayatı doya doya yaşayan ve tecrübelerini yalın üslubu ile yazılarına da yansıtan Füsun Önal’ın bir yazısında dediği gibi ”Bugün başımıza gelenler dün düşündüklerimiz, yarın başımıza geleceklerse bugün düşünmekte olduklarımızdır.” O halde olumsuz her ne varsa bir yana bırakıp; olumlu düşünerek, hayatımıza hep güzellikleri çağırarak yüzümüzdeki kocaman tebessümle yeni yılı karşılayalım gönülden, tüm çoşkumuzla.

Bu yeni yıl; bizim en yakın durağımız olsun hedeflerimize başlamamız adına. Kendimizle, geleceğimizle, sağlığımızla ve sevdiklerimizle ilgili olarak en çok yapmak istediklerimizi düşünce süzgecimizden geçirip uygulamaya koyalım birer birer. Yılmadan, bıkmadan, azimle ve sebatla. Her ulaşılan hedef bizler için diğer hedeflerimize ulaşmamızda itici bir motivasyon etkisi yapacaktır hiç kuşkusuz.Önemli olan belki de ilkine başlayabilmektir, ne dersiniz?

Bu yıl bazılarımız için sigarayı bırakacağımız, bazılarımız için diyete gerçekten başlayacağımız, bazılarımız için yeni iş imkanları yaratacağımız, bazılarımız için idealimizdeki eve kavuşacağımız, bazılarımız için hayalimizdeki aşkımızla bir araya geleceğimiz, bazılarımız için rüyalarımızdaki tatili yaşayacağımız, bazılarımız için anne-baba olacağımız, ama hepimiz için çok sevip, çok sevileceğimiz bir yıl olsun.

Yeni yılla birlikte herkesin düşleri gerçek olsun.Barışın,sağlık ve huzurun, sevginin egemen olduğu bir dünyada NİCE GÜZEL YILLARA…

Sevgiyle kalın…

Belgin ERYAVUZ

18/12/2003

1 yorum:

 1. TEŞEKKÜRLER GÜZEL YAZILARINIZ İÇİN...

  YENİ BİR YIL BERABERİNDE YENİ UMUTLAR GETİRİYOR BİZELERE.. YENİ YIL İÇİN BİLİNÇALTIMIZDA ÇOK GÜZEL UMUTLAR SEVİNÇLER BELİRİR.... GEÇMİŞTE YAPMAK İSTEDİĞİMİZ TÜM OLAYLARI YENİ YILDA YAPMAK İSTERİZ. YENİ YIL BİZLERE BELKİ YENİ BİR AŞK BELKİ DE YENİ BİR UMUT VE SEVİNÇ GETİRİR. GEÇMİŞ YILDA HEP BİR DURAKLAMA OLUR. ZAMAN DURUR. ZAMANIN AKMASINI YENİ YILA SAKLARIZ.. YENİ YILDA ZAMAN TEKRAR YELKEN AÇAR MAVİ DENİZLERE VE YAŞAMA... HER ZAMAN YENİ YIL İÇİN SAĞLIK, MUTLULUK İSTERİZ... BELKİ DE YENİ YIL BİZLERE AYRI BİR DÜNYA AÇAR..

  HOŞGELDİN YENİ YIL YAŞAMA SIRASI SENDE.... YENİ YIL BİR BEBEĞİN DOĞUŞU VEYA BİR GÜNEŞİN DOĞUŞUDUR.

  SEVGİLERİMLE,

  MURAT ARSLAN

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...